Obsah: Čtvrtý jezdec

Další román anglické autorky knih pro mládež tentokrát o možných dopadech genetických výzkumů. Když patnáctiletou Laurie McAllisterovou zadrží policie kvůli podezření ze žhářství, dívka při výslechu zarytě mlčí. Ano, zapálila s pomocí bratra a kamaráda dům, v němž se skrývala biologická laboratoř, avšak měla k tomu pádný důvod. Pouze neví, co by uvedla na svoji obhajobu. Jistě, mohla by se vydávat za bojovnici za práva zvířat. Ale nechce lhát. A především nechce ohrozit svého otce, věhlasného virologa, a všechny své bližní. Vždyť ani nemá představu, kdo stojí za tajuplným výzkumem, na němž její otec pracoval. A navíc, jak by vysvětlila, že kdyby na vlastní oči nespatřila bájné jezdce z Apokalypsy, nikdy by nevyšla najevo celá pravda. Nakonec je během dne propuštěna na svobodu, aniž cokoli prozradila. Stejně by jí nikdo nevěřil, i když sama dobře ví, že člověk by občas měl věřit záhadným věcem mezi nebem a zemí.
Bílý jezdec se vrátil.
A tentokrát nebyl sám.
Měli bychom věřit věcem, které vidíme na vlastní oči, i když se nedají vysvětlit?
Zdroj: Anotace z knihy Čtvrtý jezdec
Dnes je 19.04.2024