Obsah: Děsivá věda - Důvtipní detektivové

Kdysi bylo snadné spáchat zločin a vyhnout se trestu. Potom se ale přišlo na to, jak usvědčit vrahy pomocí krvavých otisků prstů. Nyní kriminalisté využívají i mikroskopických stop, kterých si ani nevšimnete, a při vyšetřování zločinů používají vědecké postupy. O tom všem je tato knížka. Dozvíte se například, čím mohou larvy přispět k usvědčení pachatele, jak pomohla DNA rozřešit tajemství ztracené princezny nebo který vrah zpečetil svůj osud tím, že si vyleštil boty. Přečtěte si o tom, jak se odebírají otisky prstů, jak zjistíte, že někdo se pokouší změnit rukopis, nebo proč může mrtvola odhalit důležité stopy. A pokud budete chtít, přijměte naše pozvání na místo činu a zkuste si sami vyřešit malou kriminalistickou záhadu. Věda nikdy nebyla tak děsivá!
Zdroj: Anotace z knihy Děsivá věda - Důvtipní detektivové
Dnes je 28.03.2024