Obsah: Děvčátko

Kamryn je se svým životem dávno smířená. Ví, že je osamělá, že by mohla shodit pár kilo... , ale proč by to dělala, že? Uvědomuje si, že za své štěstí nese odpovědnost pouze ona sama, a tak žije pro svou profesi a urputně pracuje na kariéře. Smířila se s představou, že do smrti zůstane "singl", po dětech nikdy netoužila. Spoléhá na úzký okruh svých přátel a hraje s kartami, které jí dal život do rukou. Před pár lety byla sice zasnoubená, ale pak se všechno jaksi zvrtlo. Sladké představy o báječném manželství ukončila nepochopitelná zrada nejlepší kamarádky Adele, která se vyspala s jejím snoubencem. Byl to pochopitelně i konec jejich přátelství, na druhou stranu i něco začalo: nový život, Adele otěhotněla. Zdrcená Kamryn přísahá, že až do smrti nechce nikoho z nich vidět. Uplynulo pár let a Kamryn dostala dopis. Adele v něm píše, že umírá a prosí svou bývalou kamarádku, aby adoptovala malou Tegan. Kamryn se do toho nechce: jednak kvůli okolnostem, za kterých Tegan přišla na svět, jednak se jí nechce skončit s relativně pohodovým životem. Kdo by chtěl vyměnit večírky s přáteli za péči o pětileté děvčátko? Ale co když by jí právě takovéto rozhodnutí pomohlo najít cestu k odpuštění, lásce, odpovědnosti - a především k pochopení sebe samé?
Zdroj: Anotace z knihy Děvčátko
Dnes je 23.04.2024