Obsah: Disturbia

Příběh s prapodivným provokativním názvem se odehrává v centru dnešního Londýna. Jeho protagonisty jsou dva mladí muži: ambiciózní začínající novinář Vincent Reynolds a bohatý nudící se aristokrat Sebastian Wells. Dohromady je svede Vincentův záměr napsat reportáž o životě mnohamilionového města a jeho různorodých obyvatel. Při sběru informací Vincent vypátrá, že Sebastian předsedá záhadnému spolku s problematickou minulostí, a pokusí se do něj tajně proniknout. Je odhalen a za trest musí absolvovat riskantní noční hru, která ho zavede do labyrintu historických zákoutí. V této hře jde o život, a to nejeden, její konec je však překvapivý.

Autorem této rafinované uhrančivé prózy, plné bizarních tajemství a šokujících akcí, je britský mistr v oboru hororů a thrillerů Christopher Fowler.

Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024