Obsah: Freya

Překrásná Freya, dcera královny Vanaheimu a nadaná čarodějka, se má jednou stát mocnou velekněžkou Bohyně. Její domovinu však napadne cizí kmen Ásů, kterému vládnou nelítostní a mocichtiví muži. Freya se zaplétá do diplomatické hry a je nucena bojovat nejen o své výsadní postavení, ale také o lásku muže, který by měl být jejím úhlavním nepřítelem. Aby smířila znepřátelené kmeny a přitom se nezpronevěřila svému srdci a přesvědčení, bude muset projít mnoha těžkými zkouškami a přinést i bolestné oběti. Švédská spisovatelka Johanne Hildebrandtová zpracovala prastarý severský mýtus o válce Ásů a Vánů do silného a napínavého příběhu, v němž se dávná ženská moudrost střetává s mužskou touhou po moci a láska s povinností. Zároveň nabízí zajímavý pohled do drsného přírodního života lidí doby bronzové, založený na výkladu archeologických nálezů.
Zdroj: Anotace z knihy Freya
Dnes je 24.04.2024