Obsah: Gigolo

Autorem tohoto autobiografického románu je Golden, mladý muž, jenž si zvolil poněkud neobvyklou, nicméně vzrušující kariéru. Pracuje jako úspěšný gigolo, jehož služeb využívají ženy z lepší společnosti. Ačkoli je jeho povolání výstředního rázu, ke svým závazkům přistupuje jako skutečný profesionál: na prvním místě u něho vždy stojí schopnost odvést dobrou práci a zároveň se pobavit. Vyznává volnou lásku a zásadně se řídí heslem „užívej dne“. Proplouvá náručemi bohatých žen, jejichž osamělosti využívá ve svůj prospěch, a stává se tak zasvěceným průvodcem po zákulisí světa, do něhož smí proniknout jen hrstka vyvolených. Jeho příběh strhuje svou svěžestí i vzletnou košilatostí, je plný vzrušení a lehkomyslné zábavy. Golden upřímně a bez přikrašlování líčí život gigolů i žen, které využívají jejich služeb. Vtipně vše glosuje a zároveň si klade otázku, zda život plný pozemských rozkoší dokáže člověka skutečně naplnit a učinit ho šťastným.
Upravil: java, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Gigolo