Obsah: Američtí bohové

Román s výraznými fantaskními prvky ze současné Ameriky popisuje mytologický střet mezi starým a novým světem.
Propuštěný trestanec Stín se cestou na pohřeb své tragicky zemřelé manželky setkává s tajemným mužem jménem Středa a přijímá jeho nabídku zaměstnání. Tímto okamžikem je vtažen do složitého dění plného tajemných postav i událostí, v nichž se prolíná reálný svět se světem nadpřirozených bytostí. Postupně Stín poznává, že Středa je ztělesněním boha Odina a seznamuje se s různými dalšími bohy, které si po staletí přinášeli ve svých myšlenkách lidé, osidlující americký kontinent. Staří bohové však dnes čelí nejen postupnému zapomínání a úbytku svých uctívačů, ale i "novým bohům" Ameriky - technice, počítačům, televizi, konzumu apod. Chystá se bitva starých a nových bohů. Stín tento rozhodující střet zastaví a vyřeší, když pozná všechna tajemství. Dobře napsaná kniha plná metafor, bohatého jazyka, starých legend a příběhů vypráví jeden permanentní příběh lidstva od jeho zrození po možné budoucí pokračování.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz