Obsah: Hajaja

Jméno Václava Čtvrtka se nesmazatelně vrylo do české literatury. Snad každý si oblíbil Rumcajse s jeho rodinkou a další milé postavičky. Málokdo ví, že Václav Čtvrtek také dlouhá léta psal pohádky do oblíbeného pořadu Českého rozhlasu Hajaja. Skřítek Hajaja vypráví každý večer svým vděčným malým i velkým posluchačům pohádky na dobrou noc. Knížka, která se vám dostala do ruky, obsahuje výběr dosud nepublikovaných pohádek, které zazněly v rozhlasovém vysílání v 60. a 70. letech. Chvilka posezení s Hajajou, zvláště když pohádku četl Vlastimil Brodský, patřila v mnohých rodinách k nejpohodovějším okamžikům z celého dne. Hrdiny jsou většinou obyčejné děti, které prožívají svá dětská dobrodružství. V příbězích nechybí poezie, humor a laskavost. Pohádky jsou vhodné pro nejmenší posluchače i pro začínající čtenáře.
Upravil: janajau, pan.Kchiu
Dnes je 20.04.2024