Obsah: Na křídlech orla

Za vlády božského Claudia, roku 42 našeho letopočtu přichází mladík Quintus Licinius Cato jako rekrut do II. legie, jedné z nejelitnějších jednotek celé římské armády. Zde musí společně se svými druhy snášet těžký vojenský život, zvykat si na denodenní námahu, dril, nepohodu ale i šikanu. Na mladíka, jež se doposud věnova spíše studiu, je to moc. Navíc je díky známým u dvora ihned jmenován optiem - záspupcem centuriona, díky čemuž příliš přátel zpvru nezíská. Vše se ale změní, jakmile jeho kohorta upadne do germánské léčky v blízké vesnici. V krvavém boji, kdy padne mnoho legionářů,  neztratí hlavu a zachrání život svému centurionovi. Tím si získá obdiv řady vojáků. Nicméně to nejtěžší na II. legii teprve čeká - invaze do Británie a tajný úkol pro našeho hrdinu a jeho druhy. Kniha velice poutavým způsobem čtenáře seznamuje s římskou vojenskou mašinérií a dosti krutým vojenským životem, ale i skutečným přátelstvím druhů ve zbrani.
Vytvořil: Roman
Upravil: Roman, janajau