Obsah: Jen pro dospělé muže!

Jen pro dospělé muže! : Mystifikace  / Jaroslav Hašek  ; vybr. a ses. Eugen Brikcius      1. vyd. v tomto souboru    . - Praha: Hynek, 1997  . - 233 s. ; 18 cm        ISBN 80-85906-57-0  : Kč∼99, 00

Výbor z Haškových mystifikačních povídek.
Autor si bezostyšně vymýšlí příběhy z nejrůznějších prostředí, skvostně umělecky lže a balamutí, aby čtenáře vyprovokoval z klidu, aby ho uvedl do rozpaků, naštval nebo rozesmál. Je doma v očistci, mezi klášterními mnichy, na severním pólu, v české společnosti, v novinách i v politice, posmívá se všem i sobě, nic mu není svaté, všude najde menší či větší lidské nedostatky a chyby. Zdařilá sbírka s atraktivní obálkou a zajímavým odborným úvodem, tematicky aktuální, má šanci získat pro autorovo dílo nové čtenáře, lze ji doporučit do odd. mládeže i dospělých.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz