Obsah: Hedvábná stezka

Další z historických románů Colina Falconera zavádí čtenáře do válkou zmítané středověké Palestiny a tajemných stepí Střední Asie 13. století, kde se střetávají dva zcela odlišné a nesmiřitelné světy.
Nelítostní Tataři, před kterými se třásla nejen Evropa, ale i Dálný východ, jsou považováni za kruté divochy.
Fanatismus víry a předsudky zdánlivě civilizovaných křesťanů však vedou k neméně barbarskému jednání a činům.
Hedvábná stezka se táhne napříč Asií, aby stejně jako za starověku spojovala známé s neznámým. Právě zde se křížily cesty dvou tatarských princezen, dominikánského mnicha a templářského rytíře, jejichž životní osudy jsou ústředním tématem poutavě vylíčeného příběhu.
Colin Falconer se ani v tomto románu nezpronevěřil historickým faktům, která mu dodávají hloubku, ale nic neubírají na čtivosti.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024