Obsah: Železná ruka

Čtvrtá kniha série Marcus Didius Falco.
Píše se rok 71. Místo děje: Germania Libera. Temné vlhké pralesy, obývané krvelačnými barbary a divokou zvěří, bláznivou věštkyní, která terorizuje Řím, a strašidelnými stíny kdysi pobitých římských legionářů. Na scénu vstupuje Marcus Didius Falco, císařův agent se zvláštním úkolem: nalézt ztraceného velitele legie. Byl unesen, anebo se přidal k rebelům, podobně jako výpomocné jednotky tvořené příslušníky domorodých kmenů? Marcus tedy podnikne nebezpečnou cestu po Rýně a snaží se nemyslet na to, že ve slunném Římě se jeho dívce Heleně Justině horlivě dvoří Titus Caesar. Na výpravě na nepřátelské území ho doprovází Helenin bratr, mladý tribun, a dvacítka nezkušených vyjevených rekrutů. Kniha navazuje na předchozí tři díly vydané nakladatelstvím BB art (Ztracené stříbro, Bronzové stíny a Měděná Venuše), ale je možno ji číst také samostatně, neboť to podstatné se v ději připomíná znovu.
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 28.03.2024