Obsah: Hotel u Bílého nosorožce

Společenský román plný dobrodružství, nebezpečí, napětí, ale i lásky a sexu, se odehrává v britské východní Africe těsně po skončení první světové války. V Keni, v Hotelu U bílého nosorožce se protínají osudy lidí, kterým je zprvu společný jen život v exotické zemi. Poznáváme majitele hotelu, Lorda Penfolda, vracejícího se se zraněním z války, jehu ženu, stárnoucí, nespokojenou, sobeckou osobu, barmana Olivia, intrikána, který ovlivňuje v pozadí životy všech. Do britské východní Afriky přicházejí také veteráni z první světové války, kteří v loterii získali zdejší půdu, aby zde hospodařili. Mezi nimi jsou i manželé Llewellynovi, kteří se snaží nejen naučit žít v neznámé drsné zemi, ale najít i cestu sami k sobě. Další výraznou osobou je Anton Rider, přicházející do Afriky hledat zlato, a spolu s ním i řada dalších postav, Evropanů i domorodců, pomáhá vytvářet barvitou mozaiku nebezpečí a vášní.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 18.04.2024