Obsah: Soukromá galerie

Soukromá galerie : Poezie z let 1947-1954  / Josef Hiršal  ; dosl. naps. Karel Milota      2. vyd    . - Praha: Československý spisovatel, 1992  . - 165 s. ; 16 cm  . - (Klub přátel poezie. Výběrová řada)      ISBN 80-202-0372-9  : Kč∼38, 00

Sbírka známého básníka a překladatele, ve které jsou hlavním inspiračním zdrojem jeho vzpomínky, lásky, vize a úvahy nad smrtí jako logickým završením života.
Ve sbírce, která tvoří v Hiršalově tvorbě předěl od klasických východisek k experimentálnímu výrazu, jsou hlavním inspiračním zdrojem jeho vzpomínky, lásky, snové vize a úvahy nad smrtí jako logickým završením lidského života. Prozaickou i básnickou formou objevuje nové oblasti poezie. Zážitky z dětství přepisuje jazykem odpovídajícím prostředí, střídá citové prožitky se záznamem drobných postřehů nad osudy, které ho míjely.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz