Obsah: Irsko - Probuzení

Rozsáhlá kniha navazuje na úspěšný první díl nazvaný Dublin: Počátky a vede čtenáře dál bouřlivou historií nevelké starobylé ostrovní země. Následují staletí pokusů vymanit se z nadvlády Angličanů, staletí neklidu, bojů, povstání, bídy, hladu, masových úniků do emigrace v zámoří, hlubokých náboženských i politických rozporů. Edward Rutherfurd nás opět nezklame svou výjimečnou schopností ilustrovat tyto děje na dramatických osudech dovedně prokreslených postav - pokračovatelů rodů, s nimiž jsme se seznámili v předešlých příbězích. Kdo se jednou začte do pohnutých, navzájem propletených životních příběhů Rutherfurdových postav a jejich rodin, jejichž osudy vytvářejí živoucí mozaiku dějin irského hlavního města - druidů, kmenových náčelníků, šlechticů, vojáků, rolníků, řemeslníků, kupců, rebelů a dalších - ten se jen tak neodtrhne.
Zdroj: Anotace z knihy Irsko - Probuzení
Dnes je 18.04.2024