Obsah: Jsem už stará

Příběh nádherného prátelství dvou žen, mezi nimiž leží dvě generace. Kniha vznikla na základě skutečných událostí a ihned se zařadila mezi bestsellery.
Příběh o přátelství čtyřicetileté ženy a slepé stařenky...
V dnešní době, kdy se neustále vystavuje na odiv ideál věčného mládí, se Leah Komaiková ve svých čtyřiačtyřiceti letech cítila stará. Nic nezmohla ani plastická operace, ani dlouhá dovolená ba ani nový manžel, zkrátka nic z toho, co udělala, jí nepomohlo, aby si připadala mladší. Jenže potom potkala Adele, ženu, které by nikdo na světě nehádal čtyřiadevadesát! Našla ji osamělou, opuštěnou, žijící v domově pro přestárlé. Začala ji navštěvovat, nejprve hodinu týdně, a brzy s úžasem zjistila, že jejich hovory dávno přesáhly rámec běžné společenské konverzace. Obě ženy spolu bez zábran hovořily o stáří, o smrti, o zázracích a dokonce i o sexu, a k Leinu nesmírnému údivu to byla právě slepá a bezmocná Adele, kdo jí otevíral oči a učil ji vidět pravdu. Jako Adelin host Leah pozorovala všední život domova seniorů, události frustrující, jako každodenní boje v jídelně, i bizarně veselé, jako Haloween se stařičkými piráty na invalidních vozících. A při pohledu na Adele však zjišťovala, že tato úplně slepá a zdánlivě bezmocná žena má v sobě víc vitality, nadšení a mládí než ona sama. Kniha Jsem už stará? je dojímavým a moudrým příběhem o síle přátelství a o životě. A budete-li se někdy sami sebe takto ptát, hned si i odpovězte: Ne, dokud žiji!
Zdroj: Anotace z knihy Jsem už stará
Dnes je 29.03.2024