Obsah: 7 světadílů 6 smysly

7 světadílů 6 smysly : a bez příkras  / [Text a fot. ] Libor Mařík        1. vyd    . - [Tišnov]: Sursum, 2004  . - 139 s. , 67 fot. : mapy, tab. ; 24 cm        ISBN 80-7323-066-6  : Kč∼269, 00

Soubor cestopisných reportáží, které představují drobné sondy do povahy obyvatel zemí, jež autor navštívil v průběhu osmi let.
Neobvyklý cestopis v sobě spojuje prvky klasické reportáže, která zaznamenává prožitky a dále texty, jimiž autor ze svého pohledu hodnotí jednotlivá navštívená místa. Projevem tohoto hodnotícího přístupu jsou tabulky se "známkováním" zemí podle atraktivity a s přihlédnutím ke kulturně-společenským prvkům, jež ovlivňují životní podmínky v zemích jako je USA, Kanada, Peru, Indie či Egypt. Publikace tak může čtenáři v kombinaci s barevnými i černobílými fotografiemi (rovněž z autorovy dílny) poskytnout mnoho informací, které nelze vyčíst ze stránek turistických průvodců.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz