Obsah: Královna rebelů

Bouřlivé 16. století se chýlí ke konci. Panenská královna Alžběta I. rozprášila nepřemožitelnou španělskou armádu, avšak na domácí půdě stále nenachází klid. Koketní, náladová, ověšená perlami, obrněná autoritou i zlobou, svůdná i žárlivá Alžběta prožívá dvojaký vztah, vášnivý i krutý, s lehkomyslným Robertem Devereuxem, hrabětem z Essexu.
Alžbětu zneklidňují události v katolickém Irsku, známém svým tradičním spojenectvím se Španělskem. Kolonie se odmítá podrobit nadvládě anglikánské církve, mezi nezkrotnými Iry to vře. V čele povstání stojí neohrožená bojovnice Grace, korzárka a pašeráčka zbraní.
V zápalu boje se Grace uchýlí k riskantními kroku - plaví se po Temži, aby stanula tváří v tvář své soupeřce, anglické panovnici. A tak dvě titánky své doby rozehrávají barvitý příběh moci, lásky i zrady. Obě jsou plné odhodlání, lstivé a záludné. Mají nemalé ambice a politické cíle. Která zvítězí?
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 19.04.2024