Obsah: Květ odvahy

Virginie 1865
Christa Cameronová byla typická jižanská kráska s havraními vlasy a pronikavýma modrýma očima. Válka se Severem rozmetala její někdejší poklidný život na kusy, zůstala jí jen hrdě vztyčená hlava a nenávist k nepříteli. Když vítězní Seveřané přijdou zkonfiskovat rodinné sídlo Cameronových, Christa je odhodlána udělat cokoli, aby pro svou milovanou rodinu zachovala alespoň to poslední, co zbylo – třeba se i provdat za nepřátelského vojáka. Sama sobě sice přísahá, že si ve vynuceném svazku udrží nevinnost, ale její choť má zcela jiné plány... Z obdivované a obletované dámy se stala manželka vojáka. S vynaložením největšího úsilí hraje dál svou roli, ale v srdci zůstává oddanou Jižankou. Postupem času ovšem začíná zjišťovat, že svět není pouze černobílý, jak si až doposud myslela. A když pak vlastní vinou upadne do zajetí, otevřou se jí oči. Teď teprve vidí, jaký její manžel skutečně je – a možná v sobě dokonce nalezne dost odvahy k tomu, aby na troskách svého starého života začala budovat život nový...
Zdroj: Anotace z knihy Květ odvahy
Dnes je 28.03.2024