Obsah: Tyran

Děj tohoho napínavého příběhu se odehrává na Sicílii. Hlavní hrdina - mladý bojovník Dionýsios je svědkem tvrdých bojů Sicilských řeků proti stále mocnějším Kartágincům, masakrů svých spoluobčanů a neschopnosti jednotlivých měst, společně se postavit nepříteli. Postupně jej ovládne přesvědčení, že demokracie je příliš slabá a jedině silný a moudrý tyran (tak řekové označovali v podstatě diktátora) může s podporou armády zajistit bezpečí nejen svému městu, ale i celému ostrovu. Podaří se mu získat tuto moc a po té sjednocuje ostrov pod vládu Syrakůs, vyzbrojuje mohutné vojsko, úspěšně bojuje i s Kartáginci, nicméně své největší štěstí v podobě dívky Areté již dávno stratil. Povede se mu úspěšně vládnout a ochránit svůj ostrov před cizími velmocemi do konce svých dní? To se dočtete v této knize...
Vytvořil: Roman
Upravil: Tomcek