Obsah: Ledaže

Hlavní hrdinkou románu je spisovatelka, překladatelka a matka tří dospívajících dětí Rety, kterou čtenáři znají z povídkové sbírky V maškarním na karneval. Poklidný hrdinčin domácký život mezi milujícím manželem, překládáním, psaním povrchních románů a vysedáváním v kavárně s přítelkyněmi náhle naruší odchod dcery Nory z domova. Nora dává před domovem přednost žebrání na rohu torontské ulice s cedulí „Dobro" na krku. V popisu toho, jak se Rety vyrovnává s dceřinou vzpourou, Shieldsová mistrně paroduje útočnou feminis-tickou rétoriku. Vtipná kniha, v jistém směru příbuzná úspěšnému románu Nicka Hornbyho Jak být dobrý, poskytuje mnoho námětů k zamyšlení, ale hlavně je čtivá a určitě rozesměje.
Zdroj: Anotace z knihy Ledaže
Dnes je 20.04.2024