Obsah: Kosti v písku

 Devátá kniha série Temperance Brennanová.

Soudní antropoložka Temperance Brennanová je povolána do Jižní Karolíny, aby zaskočila za nesvědomitou kolegyni a ujala se studentů letního archeologického kurzu, kteří na pobřeží pracují na vykopávkách starého indiánského pohřebiště. Tempe mezi starověkými kostmi objeví kostru nedávno zemřelého člověka a její dávná přítelkyně a místní koronerka Emma Rousseauová ji přemluví, aby se v Charlestonu zdržela a pomohla s vyšetřováním. Emma se po čase své kamarádce svěří se svým vlastním smutným tajemstvím a Tempino odhodlání případ úspěšně vyřešit ještě zesílí.
Mrtvých začíná přibývat. Hluboko v lese je na stromě nalezeno tělo neznámého oběšeného muže. Další mrtvola se objeví ve vyplaveném sudu. Na kostech jsou podivné vrypy a známky škrcení. Stopy dovedou Tempe až k bezplatné klinice pro chudé, kde narazí na nepřátelsky naladěný personál, podezřelého lékaře a sponzora v osobě charismatického televizního kazatele. Nová vodítka se objevují na těch nejnečekanějších místech a Tempe díky svým znalostem a zkušenostem začíná případ rozmotávat i přes pochybnosti místního šerifa a nakonec se sama ocitá v ohrožení života.
I Tempin milostný život se komplikuje. Její současný montrealský přítel Andrew Ryan přijíždí na návštěvu. Ve stejné době ovšem Tempin bývalý manžel Pete vyšetřuje v Charlestonu zmizení mladé ženy a ubytuje se s Tempe ve vypůjčeném domě na pláži. Ryan a Pete soupeří o její pozornost a i Tempe samotná je zmatená ze svých citů k oběma mužům.

Kosti v písku jsou chytrý, napínavý thriller o zločinech, které každý týden plní stránky novin. Kathy Reichs, jejíž příběhy se staly inspirací pro úspěšný seriál televizní stanice FOX Sběratelé kostí, je jako spisovatelka v té nejlepší formě a Tempe nebyla ještě nikdy tak přesvědčivá jako teď.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 23.06.2024
Den 80. výročí úmrtí Lasenic Pierre
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno