Obsah: Levandulová dáma

Levandule: symbol čistoty, svěžesti a rozumu. Ne právě náhodou voní, kvete a bují na Kerstinině zahradě. Kerstin má široké a čisté srdce, ve své lásce k lidem, přírodě, čistotě a pořádku se stará o každého člověka a o každé zvíře ve svém okolí, a stará se úspěšně, utěšuje, napravuje, a nebojí se problémů, které jí to občas přinese. Náhle, s jejími čtyřicátými narozeninami, se jí svět zbortí. Jasně vidí, jak ji okolí zneužívá. Navíc se vrací její dávné trauma z dětství a její zdraví je otřeseno. A tak, aby se zbavila všech trápení, starostí a domnělých povinností ke svému okolí, ulétá za Atlantik ve snaze získat odstup. V Kanadě, na břehu Huronského jezera, začíná zvolna chápat, že každý z nás si vytváří vlastní svět a vlastní realitu a sám formuje svůj život. Centrálním tématem knihy jsou naše životní lži a podvody, požehnané švindlířství, a poznání, že pravda může být koneckonců vždy jen subjektivní.
Zdroj: Anotace z knihy Levandulová dáma
Dnes je 16.04.2024