Obsah: Leviatan

Třetí kniha série Erast Fandorin.
Třetí dobrodružství Erasta Fandorina začíná tentokrát v Paříži. V Rue de Grenelle, v domě ruského sběratele starožitností, dojde k „zločinu století“ a jedinou stopou po vrahovi se stává malý přívěsek. Jak vzápětí odhalí komisař Gauche, je to jízdenka na zaoceánský parník Leviatan plující do indické Kalkaty – vrahem tedy musí být jeden z pasažérů. Pátrání se tak přenese na palubu, ale zdá se, že vrah má stále náskok. V Port Saidu přistoupí mladý ruský diplomat – kdo jiný než známý titulární rada s prošedivělými skráněmi – a spolu s francouzským detektivem se dává do hledání vraha mezi podezřelými: japonským lékařem, anglickým podivínem, těhotnou Švýcarkou, indologem a stárnoucí lady. Najdou ho dříve než parník přistane v Kalkatě?
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: Anotace z knihy Leviatan