Obsah: Lilie a purpur

Desátá kniha série Dědictví otců.

Velkolepá historická sága Dědictví otců pokračuje vyprávěním Petra Emanuela ze Sioraku, hraběte z Orbieu, o Ludvíkovi XIII. a jeho trampotách s lehkomyslnou Annou Rakouskou, vystavenou svodům šviháka Buckinghama. Vypravěčova pozornost se však stále víc upírá na kardinála z Richelieu, jemuž slouží stejně věrně jako králi. Na rozdíl od Dumase, který ve Třech mušketýrech udělal z Richelieua intrikánského zloducha, vyzdvihuje Merle na základě historických pramenů kardinálovu politickou obratnost i jeho oddanost království - lilie stojí pro kardinála a jeho lidi vždy nad purpurem. Děj, který v době dospívání vypravěčova i Ludvíkova plynul pomalu jako dětství, dostává spád a události válečné i milostné se na ně řítí jedna za druhou. Historicky velmi zajímavý příběh tohoto dílu vrcholí anglickým obléháním Ludvíkovy pevnosti na ostrově Ré, jež předznamenává bitvu o La Rochelle.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024