Obsah: Znělec

Znělec   / Jiří Taufer            . - 1961            : Kč∼9, 00

Reflexivní lyrika smělé a originální formy, vyjadřující básníkovy vzpomínky na dětství, evokaci autorova politického růstu a zrání a reminiscence na pokrokové přátele spolu s milostnými znělkami a zamyšlením nad literární prací.

V sevřené básnické formě sonetu vyzpíval básník variace na základní témata poezie součastnosti: vzpomínky na dětství a na přátele, lásku, vztah k dnešní době a lidem, lásku k rodnému kraji a vědomí převratnosti století, ve kterém žijeme. Znělky se nikdy nestaly samoúčelnou básnickou hříčkou, slouží vždy básníkovu záměru, ať už ve znělkách, které ve vzpomínkách na první světovou válku vyslovují aktuální protiválečnou myšlenku nebo v těch, v nichž se stále vrací motiv sounáležitosti s těmi, kteří přetvářejí svět. Básnicky nově působí sonety, opěvující práci básníka-překladatele.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz