Obsah: Malý člověk s velkým srdcem

Kniha vypráví příběh farářovy schovanky Luďky a jejího nejprve dětského kamaráda a později snoubence Jiříka. Jiřík je velmi chytrý, milý chlapec, který je už od dětství oddaný své kamarádce Luďce. Chlapec a později mladý muž je vzrůstu malého, naopak Luďka je dívka spanilá a ztepilá. Oba si navzájem slibují lásku, přestože Luďčina matka by si pro svoji dceru představovala většího fešáka. Do vesnice přijedou montéři zavádět elektřinu a mezi nimi je světem protřelý a dívkami obletovaný Gusta, jehož šarmu Luďka na krátký čas podlehne. Naštěstí však dívka včas pozná, že Gustův krásný zevnějšek nestačí pro spokojený partnerský život a že oč je přitažlivější vzhled, o to jsou jeho charakterové vlastnosti horší. Najde svoji pozapomenutou lásku k Jiříkovi a s ním vstoupí do manželství. Román nebyl ještě nikdy publikován a je doplněn autorčinou povídkou s názvem Sklenice vody.
Upravil: pan.Kchiu
Zdroj: Anotace z knihy Malý člověk s velkým srdcem