Obsah: Secretum

Druhá kniha série Abbé Melani.

Řím, červenec 1700. Ve svatém roce proudí do města davy poutníků z celé Evropy. V honosné vile pořádá státní sekretář kardinál Fabrizio Spada týden trvající oslavu svatby svého synovce. Mezi vysoce postavenými hosty - téměř celou kurií, římskou šlechtou a zástupci evropských vládnoucích domů - je také Atto Melani, špion a tajný agent ve službě francouzského krále Ludvíka XIV. Látkou ke konverzaci se stává těžká nemoc papeže Inocence XII. a nadcházející konkláve s jeho diplomatickými manévry. Melani zkouší obratně jednat ve prospěch Krále Slunce, neboť Vatikán funguje jako prostředník mezi Habsburky a Bourbony v otázce dědictví španělského trůnu: Jak císař Leopold, tak Ludvík XIV. si nárokují vládu nad španělskou říší. Spolu se zahradníkem vily Spada inscenuje Melani velkolepé spiknutí. Jeho rafinované intriky zasáhnou svět římských žebravých sekt, tajemnou vilu Koráb na okraji města a pomyslný střed smyslné barokní kultury.

Fiktivní, zasvěcený historický thriller z éry pozdního baroka, dějově bohatý, inteligentní a strhující.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize