Obsah: Mezi císařem a papežem

Historický román, odehrávající se roku 1415 během kostnického koncilu, vypráví příběh benátské kurtizány českého původu. Krásná a inteligentní Daniela patří mezi nejžádanější prostitutky z nevěstince pro bohatší klienty, jehož majitel přemístil svůj podnik z Itálie do Kostnice, kam byl papežem Janem XXIII. svolán z iniciativy římského krále Zikmunda Lucemburského koncil, aby ukončil papežské schizma, provedl reformu církve a přispěl k potlačení projevů kacířství. Cílevědomá mladá žena doufá, že se jí ve městě podaří vydělat dostatek peněz, aby se mohla vykoupit, zanechat svého řemesla a začít nový život jako počestná a vážená měšťanka. V roce 1402, kdy do Čech vtrhlo uherské vojsko krále Zikmunda a pustošilo zemi, byli zabiti i její rodiče. Osmiletého sirotka vojáci odvlekli do Budína, kde ji prodali do veřejného domu. Po třech letech ji koupil obchodník z Benátek. V Kostnici jí konečně osud poskytne jedinečnou šanci, aby se její sny mohly opravdu uskutečnit. Díky své mimořádné fyzické přitažlivosti, důvtipu i jazykovým schopnostem si dokáže získat důvěru a přízeň římského krále Zikmunda i jeho sekretáře Kašpara Šlika, vzdoropapeže Jana XXIII. , kardinálů Francesca Zabarelly a Pierra d’Aillyho, tyrolského trubadúra Oswalda von Wolkensteina, mistra Jana Husa i jeho přátel, rytíře Jana z Chlumu a Petra z Mladoňovic. Po boku těchto ambiciózních a charizmatických mužů sehraje důležitou roli ve složitém a nemilosrdném střetu církevní a světské moci.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024