Obsah: Mirek & spol. (Broříkovy lapálie)

Po Bohouškovi a Alešovi je teď v cyklu Boříkových lapálií řada na Mirkovi, dalším členu Boříkovy party. Ten se dokonce kvůli tomu, aby pronikl do podsvětí holešovického přístavu a získal přízeň recidivisty Malého Lojzíka, nechá ostříhat dohola a předstírá, že je na útěku z pasťáku. Pátrá se totiž po pokladu a Boříkova parta vymyslí plán, jak právě podsvětí do pátrání zapojit. Ale záhady kolem holešovického přístavu a tajemného sklepa se stále zamotávají. Rodiče pochopitelně nesmějí o ničem vědět a kluci získávají dva důležité spojence, detektivy ve výslužbě, Huga a Kvída Lorence, čili slavnou firmu HUKLOR. A jak jejich dobrodružství v holešovickém přístavu dopadne, to už se nechte překvapit.
Zdroj: Anotace z knihy Mirek & spol. (Broříkovy lapálie)
Dnes je 25.04.2024
Před 70 lety se narodil(a) Burgess Melvin