Obsah: Mořská hvězda

Strhující příběh o lásce, vášni a hledání kořenů se odehrává na rovnoběžce, spojující divoké pobřeží Connecticutu a irské hrabství Cork. Příběh rodiny Sullivanových - malířky Honor, Johna, který staví v divočině výtvarné skulptury a fotografuje je, a jejich tří dcer Regis, Agnes a Cecilie - převrátí naruby nečekaná tragédie. Když se vydávají do Irska pátrat po historii svých rodin, které se do Ameriky přistěhovaly za velkého hladomoru, John se dostane do křížku s místním rváčem. Při divokém souboji na útesu, do něhož se zaplete i tehdy čtrnáctiletá Regis, přijde muž o život. John je zatčen a odsouzen na šest let vězení. Po odpykání trestu se vrací za svou rodinou, která žije v connecticutské Akademii Mořská hvězda, kde Honor učí kreslení. Hluboký vztah mezi Honor a Johnem však utrpěl rány, které se zřejmě nedají tak lehce zacelit. Tragédie zasáhla celou rodinu - Regis má noční můry a vrhá se bezhlavě do sňatku se svým nezralým přítelem, Agnes tíhne k mystice a Cece se utápí v nejistotě. V kouzelné krajině rozeklaných skal, třpytivých zálivů s plážemi a pobřežních mokřin Sullivanovi bolestně a namáhavě hledají cestu jeden k druhému, k vlastní minulosti i k osudům svých předků, kteří jim odkázali svou nezkrotnou touhu žít, tvořit a milovat.
Zdroj: Anotace z knihy Mořská hvězda
Dnes je 29.03.2024