Obsah: Ubik

Toto je třiadvacátý román P. K. Dicka, napsaný v roce 1969.  Co k němu dodat? Hlavně to, že jde o „klasický“ Dickův román. Děj se odehrává v roce 1992 v Severo­americké konfederaci. Zuří konkurenční boj dvou ochranářských firem – Hollisovy, která zaměstnává telepaty a prekogy, a Runciterovy, jejímiž zaměstnanci jsou naopak inerti schopní neutralizovat ESP Hollisových lidí. Dvanáct zaměstnanců Runciterovy firmy včetně Runcitera je vylákáno na Měsíc a usmrceno lidskou bombou. Nebo ne?

Spása ve spreji, tak by se mohl jmenovat tento originální románový žert od mistra kafkovské sci-fi a pronikavého vizionáře groteskní budoucnosti lidstva. Mrtví tu dávají rady živým, a pokud se netřesou o svůj život, obávají se o svou smrt, aby si ji nemuseli zopakovat. Obchod s prodlužováním života po smrti je totiž zatraceně výnosný a velké nadnárodní společnosti si krvavě konkurují. Někdy to dojde hodně daleko, až k atentátu. Kdo ale zůstal živý, a kdo už je po smrti? Někdy si tím nejsou jisti ani sami zabití.
Vytvořil: elfos
Zdroj: www.legie.info