Obsah: Zlatý muž

„Tato kniha není pouhým výběrem povídek P. K. Dicka. Je i jistým přiblížením jeho života a názorů. Sám předmluvy čtu nerad, ale v tomto případě všem doporučuji si ji přečíst. Je fascinující, co vše formovalo život a tím i dílo P. K. Dicka. Domnívám se, že velmi cenné jsou i autorovy poznámky k těmto povídkám, neboť se mimo jiné dozvídáme, že povídka Černá krabička se stala základem pro později velmi úspěšný a výtečně zfilmovaný román Blade Runner, česky Sní androidi o elektronických ovečkách. Dostáváte zde do rukou soubor patnácti povídek, které opět dokazují, že Dick byl mistrem svého řemesla. Námětově se pohybujeme od klasické sci-fi přes antiutopie a postkatastrofickou vizi až k povídce, která by se dala zařadit do žánru fantasy. Časově tento průřez zahrnuje roky 1954 – 1974.  A troufám si tvrdit, že mezi nimi není jediná, která by Vás, čtenáře, nenadchla nebo alespoň nezaujala. “
Vytvořil: elfos
Zdroj: www.legie.info