Obsah: Nádherní duchové

Strhující detektivní román, odehrávající se v kulisách nedostupných hor a tajemných zřícenin klášterů, zabydlený sympatickými postavami, přináší zejména živý a hluboký pohled na Tibet a vůbec území Himaláje. Příběh se odvíjí na pozadí buddhistického kultu a snahy čínské vlády víru potlačit. Zdiskreditovaný bývalý inspektor Šan Tao Jun z Pekingu žije od svého neoficiálního propuštění z pracovního tábora v odlehlých tibetských horách. Poslední rok trávil s mnichy postavenými mimo zákon, nemá žádné oficiální postavení, přišel o svou identitu a nemůže se ani vrátit do svého domova v Pekingu. Teď však ve zříceninách místního kláštera došlo k vraždě a právě ti lidé, díky nimž je Šan ve vyhnanství, ho žádají o pomoc. Při řešení záhadného případu, do kterého se zapojuje FBI, čínští ministři i britští charitativní pracovníci, Šan cestuje z Tibetu do Pekingu, a dokonce až do Spojených států, aby našel souvislosti mezi vraždou, ukradenými uměleckými díly a tajemnou postavou z minulosti… Je zmítán pochybnostmi, nakonec se však vždy řídí svou osobní morálkou, přes všechnu bolest, kterou to působí jeho duši.
Zdroj: Anotace z knihy Nádherní duchové
Dnes je 23.04.2024