Obsah: Básně, balady a sonety věčného studenta Roberta Davida

Básně, balady a sonety věčného studenta Roberta Davida   / Vítězslav Nezval        Vyd. 1    . - Praha: Československý spisovatel, 1957  . - 328 s. ; 21 cm  . - (Dílo Vítězslava Nezvala; sv. 7)        : Kč∼20, 00

V této knize jsou zahrnuty 3 sv. básní dlouho neznámého pseudonyma (Robert David), které vyšly v letech 1935-38, v nichž básník vyslovil nejhlubší pohnutí nad dnešním světem.
První sbírka 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida, psaná v duchu proklaté poezie francouz. básníka F. Villona - obsahuje básně silné sociální noty. 100 sonetů zachránkyni věčného studenta Roberta Davida - psaná formou petrarkovského sonetu zahrnuje básně s motivy milostnými. Závěrečná sbírka "70 básní z podsvětí na rozloučenou se stínem věčného studenta Roberta Davida - v níž Nezval ovládl formy básnické až k rafinovanosti. Obsahuje balady, sonety, rondely, gazely, kanzóny, terciny, madrigaly atd.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz