Obsah: Nebezpečná láska

Zámožný obchodník Griffith Knighton má jediný problém - kvůli údajnému nemanželskému původu je mu zapovězen přístup do nejvybranější. Uvítá proto návrh umírajícího hraběte ze Swanlea, jenž mu výměnou za sňatek s jednou ze svých tří dcer nabízí rodové panství, šlechtický titul a především oddací list Griffithových rodičů. Griffith velmi dobře ví, že dávno ztracený dokument by prokázal jeho urozený původ a otevřel mu cestu mezi londýnskou smetánku. Zároveň však kvůli tomu nehodlá vstoupit do manželství s dobře vychovanou slečinkou, která v jeho představách zosobňuje učiněnou nudu. Vymění si proto role se svým osobním tajemníkem a přijíždí na swanleaské panství s jednoduchým plánem: najít oddací list rodičů a sám nestrčit hlavu do chomoutu. Jaké je ovšem jeho překvapení, když mu místo unylé dívenky představí půvabnou Rosalindu, z níž smyslnost a vášeň přímo čiší! Rosalinda se všemožně snaží otcův plán překazit - ženich se jí pranic nezamlouvá, a jeho tajemník je prostě nesnesitelný... , ačkoli se nedá popřít, že to mezi nimi pořádně jiskří. Odváží se Rosalinda nabídnout lásku muži, který by mohl navždy zranit její srdce?
Zdroj: Anotace z knihy Nebezpečná láska
Dnes je 19.04.2024