Obsah: Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou

Příběh vypráví o skupině zámožných židů, vlastnících americké pasy a velké jmění, uložené na zahraničních účtech. Pánové prošli selekcí v koncentračním táboře. Protože Němci chtějí získat jejich majetek a bez majitelů účtů nemají šanci se k těmto prostředkům dostat, slíbí pánům, že je odvezou do Švýcarska, odkud budou moci cestovat dále do Ameriky. Jeden ze zúčastněných pánů zahlédne Kateřinu na nástupišti a slyší ji protestovat, nechce se jí zemřít, a tak si vyžádá její přítomnost ve vlaku, který je má odvézt na místo určení. Po celou dobu jejich domnělé cesty je provází domnělý úředník, pan Bedřich Brenske, který je velmi jemným, rozumově zdůvodňujícím manipulátorem. On celou cestu řídí, rozhoduje o dalších platbách, je také tím, kdo donutí Kateřinu vzít si pana Cohena, jednoho z židů, aby mohla s nimi v cestě pokračovat. Cesta je neustále prodlužována a komplikována novými a novými potížemi. Z cestujících jsou mámeny další platby na nejrůznější účely. Naděje na záchranu je stále uměle udržována. Vše končí ve chvíli, kdy židům prostředky docházejí. Jsou postaveni před skutečnost, že nikdy neopustili německé území. Na závěr všichni, včetně Kateřiny, zahynou v plynové komoře.
Vytvořil: Roza
Dnes je 29.03.2024