Obsah: Neohrožená 2 - Sam

Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se "bez genu strachu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhledem k tomu, že žije v současném New Yorku ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá. Gaia je osamělá a nešťastná. Ze vzdoru se rozhodne vyspat se se Samem a vypraví se za ním. Najde ho v posteli s Heather, v pláči uteče a Sam ji chce dohonit a omluvit se jí. Netuší, že po Gaie jde parta místních zabijáků i agenti, kteří se snaží dopadnout jejího otce. Ten však zjistí, že dceři hrozí nebezpečí, jde jí tajně na pomoc. Gaia má dojem, že zahlédla otce, zkusí ho sledovat, ale ke skutečnému setkání nedojde. Netuší, že její otec zjistil, že Gaiu sleduje i jeho bratr přezdívaný Loki - dvojče, co stojí na jiné straně barikády než její otec...
Zdroj: Anotace z knihy Neohrožená 2 - Sam
Dnes je 19.04.2024