Obsah: Smrt a tančící sluha

V klasickém detektivním příběhu řeší další případ inspektor Scotland Yardu Alleyn. Příběh se odehrává na počátku 2. světové války, kdy na své panství v Dorsetu pozve excentrický majitel společnost, mezi jejímiž členy existují různé, ne vždy přátelské, vztahy. Jeho hostem je i mladý dramatik Mandrake, kterého hostitel pozval jako diváka pro své reálné drama, vycházející ze vztahů ostatních hostů. Sídlo je odříznuto od světa sněhovou bouří, když dojde k jedné vraždě a jedné sebevraždě. K rozluštění případu musí Mandrake absolvovat riskantní cestu pro inspektora Alleyna, který záhadu brilantně vyřeší. Příjemná detektivka ve stylu A. Christie potěší hlavně ty, kdo dávají přednost inteligentní dedukci před akcí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize