Obsah: Příliš mnoho konstáblů

Další kniha ze série Záhadné případy inspektora Alleyna. Malířka Troy Alleynová si vyjede se sedmi dalšími cestujícími na parníku Zvěrokruh po Řece. Místo na palubě se uvolnilo na poslední chvíli a Troy se z novin doví, že původní cestující byl zavražděn. Už od začátku plavby Troy shledává, že s lidmi na parníku není něco v pořádku. Policie v té době hledá podvodníka s padělanými obra- zy a vraha s přezdívkou Povidlák a zdá se, že by mohl být na palubě Zvěrokruhu. Staré panně Hay, která si celou cestu píše deník a všem jde na nervy, se povede něco odhalit a tři strany jejího deníku zmizí. Den nato opustí palubu, aniž Troy svěří, co objevila, i když o to usilovala. Při zpáteční cestě najdou ve zdymadle její mrtvolu. Pak se na lodi objeví komisaři Alleyn a Fox a začíná vyšetřování. Přijdou na to, že většina cestujících jsou komplicové s padělanými obrazy malíře Constabla a konečné odhalení je skutečně překvapivé.
Kniha vyšla i pod názvem:
V znamení Zverokruhu
Vytvořil: janajau