Obsah: Betonová zahrada

Rodina žijící mimo obydlené městské části se klasicky skládá ze starého otce, unavené maminky a čtyřech dětí. Julie, Jacka, Sue a nejmladšího Toma. Otec je starý, unavený muž po srdeční příhodě s mnoha vrtochy. Je trochu despotický a pro děti nemá moc pochopení. Většinu času je plně zaujat zahradou, kterou nemůže dále udržovat, a tak se rozhodne ji celou vybetonovat. Hned na počátku prací ale otec umírá, a tak děti zůstanou pouze s matkou. Děti mezi sebou, hlavně tři starší, mají zvláštní, trošku incestní vztah. Matka onemocní a stráví mnoho času po nemocnicích a chozením k lékařům. Léčba jí však moc nepomáhá a je stále slabší a slabší. Mezitím se z Jacka stává zanedbaný puberťák, který se nemyje, nečeše, nepřevléká, je vzdorovitý a často náladový. Jeho sestra Julie je krásná relativně oblíbená mezi svými vrstevníky a sportovkyně. Je z dětí nejstarší a zatímco je maminka nemocná, stará se o ostatní sourozence. Samozřejmě Jacka štve, ale většinou se jí podřizuje. Jednou, když v domě nikdo není, zavolá si maminka Jacka k sobě a oznámí mu, že je hodně nemocná a brzy bude muset jít do nemocnice. Chce po Jackovi, aby Julii pomohl s péčí o domácnost. Za tři dny po tomto rozhovoru Julie Jackovi oznamí, že je matka mrtvá. Tři starší sourozenci se rozhodují, co by měli dále udělat. Ze strachu, že by je dali do ústavu a rozdělili, rozhodnou se společně matčinu smrt nikomu neoznamovat a pohřbít ji ve sklepě v kovové truhle. Matku v prostěradle do sklepa odnesou, uloží do truhly a zabetonují. Po nějakém čase na vše téměř zapomenou a pokouší se žít normálně. Julie si najde přítele Dereka. Začne od něj dostávat různé dárky a poprvé si přivede domů návštěvu. Derek ale začne projevovat nepatřičnou péči o dění v domě. Neustále se vyptává a snaží se dostat do sklepa. Julii se jeho péče přestává líbit a chová se k němu odtažitě. Jednou, když je Derek pryč, si Julie s Jackem povídají u Julie v posteli, až se z toho vyvine sexuální hra. Derek je u toho nachytá, rozzlobí se a ve vzteku se rozhodne zjistit pravdu o tajemství ve sklepě. Tím příběh končí.
Vytvořil: Roza
Upravil: ota61, janajau