Obsah: Podvojná hra

Detektivka, thriller, milostný příběh, děsivé intriky, život v Praze. Těžko charakterizovat tuto neobvyklou prózu - snad tak, že i zdánlivá nevinnost může těžce ublížit těm nejbližším, a čisté svědomí nemusí být tak čisté, je-li nepoužívané.

Málokdo na sebe dokázal upoutat takovou pozornost jako Richard Mason - a to už ve chvíli, kdy mu anglické nakladatelství nabídlo jako zálohu za rukopis neuvěřitelných 200 000 liber... Kniha pak vyšla a stala se literární senzací: byla vydána ve 22 zemích. Tehdy třiadvacetiletý autor, který vystudoval anglickou literaturu na New College v Oxfordu, začal psát své dílo již v osmnácti letech. Na počátku 90. let pobýval dva roky v Praze, hrál zde na piano v barech. Později uvedl, že právě zdejší pobyt ho inspiroval k napsání knihy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize