Obsah: Ohnivá pečeť

Historický román s detektivní zápletkou se odehrává v roce 1159 v Lombardii během obléhání Cremy vojskem císaře Fridricha I. Barbarossy. Devatenáctiletá Rotrud, provdaná za bývalého potulného pěvce Treuharda, opustila rodný Beilstein a přijela jako komorná a společnice císařovny Beatrix na hrad v italském San Bassanu. Zde se konečně po téměř osmi měsících setkává se svým manželem, zastávajícím odpovědnou funkci císařského posla. Dvojice nalezne v noci v kovárně oštěpem probodnuté tělo statečného rytíře ze starého německého rodu. Císař Fridrich I. Barbarossa, bojující proti vzbouřeným lombardským městům, neuznávajícím jeho svrchovanou moc, pověří Treuharda, aby během čtyř dnů odhalil vraha. Důmyslná a energická Rotrud, obávající se o jeho život, se v mužském přestrojení vydává sama do vojenského tábora před obklíčenou Cremou, aby mu pomohla při vyšetřování. Pátrání po pachateli dvou dalších vražd je přivede na stopu nebezpečného spiknutí proti císaři. Román navazuje na prózu "Tajuplný pěvec".
Zdroj: Anotace z knihy Ohnivá pečeť
Dnes je 19.04.2024