Obsah: Ohnivý tygr

Londýn 1792. Ve vzduchu je cítit nervozita ze stále krvavější francouzské revoluce. Tehdy přichází do hlučného a nemilosrdného velkoměsta z vesničky v Dorsetshire rodina Kellawayových. Mezi Jemem, jejich nejmladším synem, a londýnskou uličnicí Maggie vzniká překvapivé pouto. Jejich vztah je ovlivněn také seznámením se sousedem WilliamemBlakem, tiskařem, básníkem a revolucionářem. Na pozadí jeho nejslavnějšího díla Zpěvy nevinnosti a zkušenosti vykresluje autorka spletitou cestu od dětství k dospělosti. Atmosféra Londýna konce 18. století je vylíčena neobyčejně barvitě a sesmyslem pro detail podobně jako ve spisovatelčině slavném díle Dívka s perlou, podle něhož byl natočen stejnojmenný film, nominovaný na Oscara.
Zdroj: Anotace z knihy Ohnivý tygr
Dnes je 28.03.2024
Před 58 lety se narodil(a) Bauer Michal (1966)