Obsah: Oko luny

Starý Egypt, 6. století před Kristem, za vlády perské dynastieDěj se odehrává ve městě Per-Bastet pojmenovaném podle bohyně plodnosti a lásky Bastet, uctívané v podobě kočky nebo ženy s kočičí hlavou. Vypravěčka pohádek a bajek Mina žije po smrti svého muže osaměle v ústraní, dokud se jednoho dne u ní náhle neobjeví cizí kočka, která ji zachrání před útokem kobry. Kočka k ní přichází každou noc a Mina ji na počest kočičí bohyně pokřtí Bastet. Zdá se, že jí její nová přítelkyně přináší štěstí. Do Miny se zamiluje perský obchodník Numi a ona jeho lásku opětuje. Vzápětí však Bastet zmizí a najednou se začnou ve městě ztrácet i ostatní kočky. K Mině dolehnou zvěsti o jejich děsivém osudu i o tom, že se neoblíbení Peršané tímto drastickým způsobem rozhodli vykořenit pro ně nepochopitelné uctívání kočičí bohyně. Mina ale něčemu takovému nemůže uvěřit a rozhodne se pátrat, co za tím vším vězí...
Zdroj: Anotace z knihy Oko luny
Dnes je 23.04.2024