Obsah: Olivová farma

Vzpomínky na život, lásku a olivový olej na francouzském jihu. Lyrické vyprávění o skutečném milostném příběhu herečky Carol Drinkwaterové a televizního producenta Michela - a opuštěné olivové farmě v Provence, do které se ti dva zamilovali a koupili si ji. A jako olivy přecházejí ze zelené do fialové, zvolna nabývají vábných purpurových odstínů hroznů a zrají do temné šťavnaté černi, jsme i my postupně vtahováni do Carolina a Michelova magického středomořského světa. Poznáváme s nimi život v Provenci, slavnosti, zvyky a místní kuchyni; děsíme se požáru a osvojíme si celou menažérii zvířat a získáme novou rodinu; zakusíme hrozbu finančního úpadku i vzrušení z vlastnoruční sklizně oliv - zvláště, když ti dva nakonec shledají, že z ní bude ten nejjemnější extra-panenský olivový olej.
Zdroj: Anotace z knihy Olivová farma
Dnes je 28.03.2024
Před 97 lety se narodil(a) Fredrikssonová M.