Obsah: Palác nebeských rozkoší

První kniha série Sága rodu Airtonových.

Čína, rok 1899. Oslabená vládnoucí dynastie jen bezmocně přihlíží rostoucímu vlivu západních velmocí ve vlastní zemi. Vysoko v horách a lesích se však již ozývají hlasy odporu. Sucho a neúroda ženou rolníky do náruče tajného spolčení, které vyzývá k povstání.
O ničem takovém mladá Angličanka Helena Delamerová zatím neví. Život v Číně je pro cizince především lov tygrů, večírky a společenská setkání. Na Helenu zde však čekají i jiná, nebezpečnější potěšení.
Tento dobrodružný příběh představuje strhující historické drama s neobyčejně širokým rejstříkem postav. Je zde vychytralá a zlá majitelka nevěstince Matka Liou, idealista a rádoby pragmatik Dr. Airton, jeho protějšek, bezohledný mandarín, komplikovaný a nemilosrdný Henry Manners, a pochopitelně sama Helena Delamerová, dívka vychovaná v klášteře, která zatoužila po světě a místo toho se ocitla v pekle...
... neboť v lesích a horách se již počínají organizovat boxerští povstalci, a Helena a všichni ostatní příslušníci západní společnosti se ocitnou ve smrtelném nebezpečí.
Na konci cesty zbývá již jen Palác nebeských rozkoší. Nevěstinec s výhledem na popraviště. Jeho provoněné místnosti však nabízejí bezpečí za příliš vysokou cenu. A ne všichni ji budou připraveni zaplatit...
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.06.2024
Před 87 lety se narodil(a) Brown Charles N.
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno