Obsah: Paní z Mallaigu

Skotsko, 1424. Devatenáctiletá Gunelle Keithová, dcera obchodníka z Aberdeenu, se musí kvůli obchodním zájmům obou kladnů provdat za Iana MacNéila z Mallaigu. Kultivovaná a vzdělaná Gunelle se ocitá v divokém a nehostinném světě skotské vysočiny, kde se cítí naprosto bezbranná. Dlouho musí překonávat osamělost, hrubosti a soustavné urážky manžela, který je kvůli rodinné tragédii zahořklý, i nástrahy a úskoky své ovdovělé švagrové Beathag, která si na jejího manžela dělá nároky. Protože Gunelle cítí jako svoji povinnost nevzdat se a pokusit se přijmout Mallaig za svůj domov, rychle se naučí místní jazyk a projeví se jako velice schopná zámecká paní. Podaří se jí však odvahou, nezdolností a krásou vzbudit obdiv a lásku svého životem zklamaného manžela?
Zdroj: Anotace z knihy Paní z Mallaigu
Dnes je 20.04.2024