Obsah: Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi

Patrik, původním jménem Succat, se narodil v rodině velšských šlechticů; v mládí byl unesen irskými nájezdníky a prodán do otroctví. Lawhead, s mistrovstvím sobě vlastním, dotváří ve své knize obraz jeho života v období, pro které dodnes chybí historické prameny, až po jeho útěk z otroctví a službu jakožto římského vojáka. Líčí, jak se stal druidem a získal jméno Patrik, znamenající v keltštině „šlechtic“. Sledování Patrikova dobrodružného života zavede čtenáře do Říma v době poslední fáze jeho impéria, do Británie v začátcích křesťanské éry i do Irska, do jehož osudů Patrik, posléze přesvědčený o svém zvláštním poslání — obrátit Iry na křesťanskou víru — nakonec rozhodným způsobem zasáhne. Autor udržuje na uzdě fantazii a nepřejímá do své knihy rozsáhlou mytologii, obklopující tuto postavu a přičítající jí řadu nadpřirozených vlastností a skutků. Tím kniha získává na přesvědčivosti. Lawhead, jehož dílo jako celek se vyznačuje silným křesťanským zaujetím, rozvíjí v životopisném románu o irském patronovi také zajímavé téma ztráty a znovunalezení víry v Boha, které bylo osou života tohoto světce.
Zdroj: Anotace z knihy Patrik, syn Irska - Životopisný román o irském patronovi
Dnes je 29.03.2024