Obsah: Pán prokletí

Nová kniha Grahama Petera Taylora vrací na scénu postavy známé z bestselleru Pán přeludů. Další střet Thomase, Kate a Rafy s odpadlickým knězem Demurralem líčí britský autor s obrovským vypravěčským zápalem a notnou porcí černé magie, podtrženou atmosférou Londýna po pádu komety, jak ho zachytil v prózách Pán Pelyňku a Pán proroctví. V kulisách 18. století, kdy anglický venkov ovládaly pověry a hlavní město zase labyrint temných uliček, se prolíná putování mouřenína Rafy a sluhy Beadla, směřujících z Yorkshiru do Londýna za Thomasem, Kate a pašeráckým kapitánem Cranem, kteří však uvízli v pasti tajuplné Mločí uličky. To Taylorovi poskytuje příležitost vylíčit nejen strasti dobového cestování dostavníkem, ale i život velkoměsta kolem roku 1730 a rozmáhající se nešvary tovární velkovýroby. Napínavý román protkaný šílenými obuvníky, loupežníky, duchy z obrazu, vlkodlaky a hordou dalších nemrtvých příšer připomíná, jak křehké je lidské srdce, pokud se včas nespolehne na víru, naději a lásku.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Pán prokletí